Pozdravljeni!

Nahajamo se na severu Španije, v krasnem Gijonu. Naše potovanje se je začelo 25. novembra zvečer, iz Ljubljane proti dunajskem letališču, s katerega smo letele v Madrid. Iz Madrida smo se vozile z avtobusom približno 7 ur in končno prispele do Gijona v nedeljo zvečer.

V prvem tednu smo imele ogled šole z našo koordinatorko Avelino. Po ogledu nas je koordinatorka povabila na tradicionalno kosilo, zvečer pa smo se sprehodile po mestu. Ta teden smo obiskale šole ter mesta na katerih bomo opravljali našo prakso. Po končani praksi smo si privoščile izlet v Oviedo; mesto, katero je odaljeno 35km od Gijona. Ogledale smo si stari del mesta, center, obiskale smo muzej, v katerem je razstavljena znana slika Pabla Picassa. Na dan izleta v Oviedo se je odprla tudi nova linija “fast train” od Madrida do Ovieda, katero sta prvi dan uporabila tudi španski kralj Felipe VI ter njihov predsednik. V Oviedu je kralja pričakalo veliko ljudi in tako smo ga imele možnost v živo videti tudi me (od blizu!). Za konec smo obiskale tudi kraljevo palačo in se zadovoljne vrnile nazaj v Gijon.

Lep pozdrav v Slovenijo,

Anesa, Elena, Xhyla