Štiri dekleta smo se sredi svetovne epidemije odpravile na izmenjavo na osamljen otok Menorca, kjer živa duša ne govori angleško. Prestrašene smo se prvi dan odpravile na delo v dom za ostarele, kjer so nas v trenutku ločili vsako v svoj oddelek doma. Vse zmedene smo začele slediti zaposlenim v domu, ki niso vedeli kako se sporazomevati z nami, zato smo igrali pantonimo ter se s tem sporazumevali. V domu smo izvajale zdravstvene intervencije kot so osebna higiena in urejenost, oblačenje in slačenje, pomoč pri hranjenju in pitju… Vse intervencije smo izvajale ob prisotnosti zaposlenih v domu, ki so nam v teh prvih dveh dneh pokazali kako delo pri njih poteka. Popoldan smo se s profesorico Tanjo Ahac odpravile na ogled okoliške šole z učilnico za zdravstveno nego, sledilo pa je najbolj adrenalinsko popotovanje s kolesi po otoku, kjer smo si ogledale mimobežne znamenitosti (kamnite skulpture in ruševine, domače kmetije, kobilarne…). Na poti nazaj smo se ustavile še v trgovini, skoraj smo se poslovile od Chiare, ki se je s kolesom zaletela v drog. Zvečer smo ob čudovitem vzdušju domačinov popile pijačo s koordinatorjem in dijakinjama zdravstvene šole, kateri bosta v mesecu oktobru obiskale Slovenijo.

En komentar

1. Joj, pazite nase, izogibajte se drogovom in podobnim nevarnostim 🙂