Naše potovanje na Finsko se je kljub koronavirusu pričelo 8. 3. 2020, ko smo se ob 9.30 uri zbrali na letališču Jožeta Pučnika Ljubljana. Pozno popoldne smo prispeli v Espoo, kjer bomo bivali nadaljne 4 tedne. Takoj, ko smo razpakirali smo se odpravili na ogled okolice.

Prvi delovni dan smo pričeli zgodaj zjutraj, ob zajtrku in kavi. Nato smo se odpravili v šolo imenovano Omnia, kjer so nam predstavili programe in razkazali šolo. Po kosilu smo kupili mesečne karte za mestni prevoz in si ogledali naša bodoča delovišča. Dan smo končali pozno zvečer in sledil je zaslužen počitek.

V torek smo se prvič odpravili na prakso. Razporejeni smo v dva različna privatna domova. Delo poteka tu popolnoma drugače kot v Sloveniji, saj vsaka sestra poskrbi le za približno pet oskrbovancev. Za vsakega je narejen individualen program oskrbe, kar nas je zelo fasciniralo. Popoldne smo se z vlakom odpravili v Helsinke, kjer smo si na hitro ogledali mesto in spili pijačo v znanem Hard Rock Cafe.